Iluminace 2000, 12(1):107-131

Dopisy z cest

Alexander Hackenschmied

Dopisy česko-amerického filmaře Alexandra Hammida (Hackenschmieda) jeho matce jsou z let 1932-1941 a jsou doplněny jeho vlastními fotografiemi z USA a z Indie.

Klíčová slova: americký fotograf a filmař českého původu, mezilidské vztahy a film, Alexander Hackenschmied

Letters from the Journeys

The letters of the Czech-American filmmaker Alexander Hammid (Hackenschmied) to his mother date from 1932-1941 and are accompanied by his own photographs from the USA and India.

Keywords: American photographer and filmmaker of Czech origin, interpersonal relations and film, Alexander Hackenschmied

Zveřejněno: 1. březen 2000  Zobrazit citaci

ACS AIP APA ASA Harvard Chicago IEEE ISO690 MLA NLM Turabian Vancouver
Hackenschmied, A. (2000). Dopisy z cest. Iluminace12(1), 107-131
Stáhnout citaci

Tento článek je publikován v režimu tzv. otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access), který je distribuován pod licencí Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0), která umožňuje distribuci, reprodukci a změny, pokud je původní dílo řádně ocitováno. Není povolena distribuce, reprodukce nebo změna, která není v souladu s podmínkami této licence.